MENÜLER Ürün Sertifikaları

CE Certification

CE (Conformation Europe Avrupa Onay) sertifikasyonu CE amblemi veya CE işareti, Avrupa Ekonomik Topluluğu (EEA) pazarında üretilen bir çok malın taşıması zorunlu olan terimdir. Bu ifade önceleri EC işareti olarak kullanılırken, 1993 yılında 93/68/EEC yönetmeliği ile "CE İşareti" olarak değiştirildi. "CE İşareti" tüm yeni EC yönetmeliklerinde resmi terim olarak kullanılmaktadır. "CE İşareti" de kullanılabilir ama artık resmi terim olarak kullanılmamaktadır.

 

Üretici veya yetkili temsilci firmalar, mallarına CE işaretini ekleyerek pazara sunduklarında ve bu mal için servis hizmeti verdiklerinde; bu malın Avrupa Yönetmelikleri temel esaslarını karşıladığını, bu esaslara uyumlu olduğunu beyan etmiş olmaktadırlar.

 

IEC Certification

IEC (International Electrotechnical Commission - Uluslararası Elektroteknik Komisyonu) Sertifikasyonu

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu, kar amaçlı ve yönlendirici olmayan, uluslararası standart organizasyonudur ve tüm elektrik, elektronik ve buna benzer teknolojiler yaygın olarak bilinen adıyla   elektro – teknolojik teknolojiler için uluslararası standartlar hazırlar ve yayımlar. IEC standartları; enerji üretimi, iletişim ve dağıtım gibi evlerdeki cihazlar ile ofis techizatlarında, yarı iletkenler, fiber optik, aküler, solar enerji, nano teknoloji, deniz araçlarına sağlanan enerji ve daha bir çok diğerleri için kullanılan çok geniş bir teknolojiyi yönlendirir. IEC aynı zamanda techizatların, sistem ve / veya komponentlerin uluslararası uygunluk için değerlendirme şemalarını belirler…  IEC, IEEE ile beraber standartları yayımlar, hem ISO ve hem de ITU ile beraber de standartları geliştirir…

 

IEC standartları, hem enerji üretimi ve dağıtımı, elektronik, manyetik ve elektromanyetik, elektroakustik, multimedya ve telekomünikasyon ve elektroteknoloji hem de terminoloji ve semboller, elektromanyetik uyumluluk (Elektromanyetik Uyumluluk Komitesi ACEC nin tavsiyeleri doğrultusunda), ölçüm ve performans, güvenilirlik, tasarım ve geliştirme, emniyet ve çevre etkisi  gibi tüm kurumsal genel disiplinlerini içeren tüm elektroteknolojiyi kapsar.

 

IEC  konusunda uluslararası lider organizasyondur ve yayımladığı standartlar, üyeleri arasında uluslararası standart olarak benimsenir. Bu standartlar 10.000’e yakın endüstri, devlet, akademi, test laboratuarları ve konuyla ilgili diğer firmalardaki elektrik ve elektronik uzmanları tarafından hazırlanırlar.

  IEC 61215
  IEC 61730
 
CE
 
ISO
 
TUV
 
Bu grup içerisinde başka grup veya menü mevcut değil.
 
MENÜLER  
  Anasayfa  
  Kurumsal  
  Ürünler  
  Projeler  
  Ürün Sertifikaları  
  Ürün Garantisi  
  Montaj Klavuzu  
  Fotovoltaikler Hakkında  
  Solar PV Sistem Bileşenleri  
  Türkiye Güneş Enerjisi Potansiyeli  
  Neler Yapabiliriz  
  Haberler  
  Linkler  
  Yasal Uyarı  
  İletişim  
HABERLER  
Mültecilere özel, dünyanın en büyük güneş enerji santrali ...
Ürdün sığınmacı kampında dünyanın en büyük güneş enerjisi parkı açıldı ...
Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı EIF yarın Ankara`da ...
Çatı Pazarı, Öz-Tüketim, Enerji Depolama, Victron Energy ...
Mutlu Akü Fransa`da gelişmiş akülerini tanıttı ...
Elektrik faturasını düşürmenin yolları ...
IEFFA : Güneşe ve rüzgara yatırım yapan kazanacak ...
Yenilenebilir enerji kapasitesi 2022`ye kadar yüzde 43 artacak ...
Belediye, GES`le kendi enerjisini üretecek ...
Türkiye’den ablukadaki Gazze’ye dev enerji desteği ...
 
Tamamı için tıklayınız.  
Site içi arama
 
 
Mail listemize kaydolun.
Ad Soyad:
Email: